Yasemin Erkut

Başkan

1980 doğumlu Yasemin Erkut, Eylül 2019’dan bu yana MSD İlaç Sağlık Politikaları Direktörü olaran görev yapmaktadır. 

Lise öğrenimini Norveç Kraliyet bursuyla Norveç’te bulunan Red Cross Nordic United World College’da tamamlayan Erkut, lisans derecesini Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi dallarında burslu olarak ABD’de Mount Holyoke College’dan almıştır. 2002 yılında ABD Kongresi’nde Demokrat Parti Başkanlık Ofisinde görev alan ilk Türk olan Yasemin Erkut, American University’de de burslu olarak Uluslararası Ticaret eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye’ye döndüğünde ABD Büyükelçiliği’nde ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi, karşılıklı yatırımların arttırılması ve kamu ile ilişkiler alanlarında 9 yıl süreyle kıdemli danışman olarak görev yapmıştır. Bu görevinin ardından Herbalife International’da Devlet ve Kurumsal İlişkiler Bölge Müdürü pozisyonunda Azerbaycan, Yunanistan ve Türkiye’deki çalışmalardan sorumlu yönetici olarak profesyonel hayatına devam etmiştir. 2014- 2019 yılları arasında Mey|Diageo Kurumsal İlişkiler Departmanı Yöneticisi olarak görev almış olan Yasemin Erkut, kamu iletişim stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanmasının yanı sıra kurumsal iletişim ve sürdürülebilirlik alanlarındaki projelere de liderlik etmiştir.

Aralarında Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Amerikan Şirketler Derneği, İngiliz Ticaret Odası, TİM ve TOBB’un da olduğu çeşitli platformlarda ve komisyonlarda şirket temsilcisi olarak görev alan Yasemin Erkut, kurucu üyesi olduğu Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği’nin 2017 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.