Ayşe Beyazıt-Arıcıoğlu

Üye

1977 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi’nden, 1983 yılında ise College of Wooster’dan mezun olan Ayşe Beyazıt-Arıcıoğlu ekonomi ve uluslararası ilişkiler alanında çift ana dal lisans derecesi aldı.   

1983-1990 yılları arasında New York’ta Birleşmiş Milletler Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği, Kuzey Kıbrıs Türk Temsilciliği ve UNICEF’de çeşitli idari görevlerde bulundu.  1990 yılında Türkiye’ye dönerek I.M.A.G.E. Şirketi’nde halkla ilişkilere adım atan Beyazıt-Arıcıoğlu Philip Morris ve Pepsi Cola’nin iletişim programlarını üstlendi.  1992 yılında Coca-Cola Bölge Müdürlüğü’ne Dış İlişkiler Şefi olarak atandı.

1993 yılından itibaren Ankara’da kamu ilişkileri alanında çeşitli firmalarda deneyim kazanarak 2007 yılında uzmanlığı kamu ilişkileri danışmanlığı olan ve altmış ülkede temsilciliği bulunan  Fipra International’ın Türkiye Temsilciliği’ni alarak kendi kamu ilişkileri şirketi Fipra İletişim’i kurdu.  30 yıla yaklaşan kamu ilişkileri kariyerinde birçok global şirket ve markaya danışmanlık yapan Ayşe Beyazıt-Arıcıoğlu İngilizce bilmektedir.